Nasz Wrocław

wiersze uczniów wrocławskich szkół podstawowych

nasz_wroclaw_int

na okładce wykorzystano motyw z obrazu pt. Rzygacz z wrocławskiej Katedry Aliny Bernadetty Jagiełłowicz

redakcja i projekt okładki: Mirosław Jerzy Gontarski

© copyright by Akademia Pióra 

ISBN 978-83-943544-9-7

Klaudia Hołownia, Kilka powodów do dumy — 5

Dagmara Rodak, Tajna narada — 6

Aleksandra Lisowska, Wrocław — 7

Mateusz Nonas, Magiczny Wrocław — 7

Zuzanna Bieńkowska, Impresje, Wyznanie — 8

Maja Grzybowska, Serce Wrocławia — 9

Piotr Węgrzyn, Wiersz o Wrocławiu — 9

Zuzanna Bil, Mój Wrocław — 10

Oliwia Bryś, Moje miasto – Wrocław — 11

Katarzyna Bujak, Zaczarowane Krasnoludki — 12

Maja Chałupa, Wrocław — 12

Hanna Chmielewska, Wrocław — 13

Jan Paweł Dobrosz, Mój Wrocław — 14

Aleksandra Graczyk, Wrocław mym miastem — 14

Adrianna Kalitka, Nasz Wrocław — 15

Julia Łamasz, * * * (Wrocław to…) — 15

Cyprian Maciąg, Mój Wrocław — 16

Mateusz Marciniuk, Nasz Wrocław — 16

Leon Nowak, Wrocław — 18

Kornelia Paluch, Wrocław – Mój Dom — 18

Maja Piotruk, * * * (Na Starym…) — 19

Aleksandra Rześniowiecka, Wrocławskie Krasnale — 20

Zuzanna Sikora, Mój Wrocław — 20

Mikołaj Stekla, Ach ten Wrocław — 21

Natalia Walczyńska, Nasz Wrocław — 22

Organizatorami Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Między słowami” były: Szkoła Podstawowa nr 109 oraz Szkoła Podstawowa nr 82 we Wrocławiu.

Konkurs przeprowadzany był pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Celami konkursu były:

•  Integracja środowisk międzyszkolnych.

•  Zainteresowanie dzieci i młodzieży twórczością poetycką.

•  Promocja młodych twórców oraz stworzenie autorom możliwości

zaprezentowania swoich utworów.

Hasło przewodnie tegorocznego konkursu: „Nasz Wrocław”

Do konkursu zaproszono uczniów klas IV-VI wrocławskich szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział 25 uczestników z 12 wrocławskich szkół:

Zuzanna Bieńkowska , SP nr 10, Zuzanna Bil  SP nr 37, Oliwia Bryś , SP nr 64, Katarzyna Bujak , SP nr 47, Maja Chałupa , SP nr 50, Hanna Chmielewska , SP nr 82, Jan Paweł Dobrosz , SP nr 20, Aleksandra Graczyk , SP nr 109, Maja Grzybowska , SP nr 109, Klaudia Hołownia , SP nr 47, Adrianna Kalitka , SP nr 10, Aleksandra Lisowska , SP nr 20, Julia Łamasz , SP nr 109, Cyprian Maciąg , SP nr 45, Mateusz Marciniuk , SP nr 20, Mateusz Nonas , SP nr 45, Leon Nowak , SP nr 63, Kornelia Paluch , SP nr 10, Maja Piotruk , SP nr 109, Dagmara Rodak , SP nr 109, Aleksandra Rześniowiecka , SP nr 47, Zuzanna Sikora , SP nr 45, Mikołaj Stekla , SP nr 82, Natalia Walczyńska , SP nr 95 i Piotr Węgrzyn , SP nr 82.

Lista laureatów i wyróżnionych:

I miejsce – ex aequo

Klaudia Hołownia , SP nr 47, za wiersz Kilka powodów do dumy

i Dagmara Rodak , SP nr 109, za wiersz Tajna narada

II miejsce

Aleksandra Lisowska , SP nr 20, za wiersz Wrocław

III miejsce

Mateusz Nonas , SP nr 45, kl. V, za wiersz Magiczny Wrocław

Trzy równorzędne wyróżnienia:

Zuzanna Bieńkowska , SP nr 10, za wiersz Impresje

Maja Grzybowska , SP nr 109, za wiersz Serce Wrocławia

Piotr Węgrzyn , SP nr 82, za Wiersz o Wrocławiu